Formy wtryskowe

Formy wtryskowe – Skorzystaj z oferty – Wtryskarka

Maszyna do formowania wtryskowego lub (maszyna do formowania wtryskowego BrE), znana również jako prasa wtryskowa, jest maszyną do wytwarzania wyrobów z tworzyw sztucznych w procesie formowania wtryskowego. Składa się z dwóch głównych części, jednostki wtryskowej i jednostki zaciskowej.

 

Wtryskarka – Wtryskarki dwupłytowe i hybrydowe, młyn

Formy wtryskowe form mogą być mocowane w pozycji poziomej lub pionowej. Większość maszyn jest zorientowanych poziomo, ale w niektórych niszowych aplikacjach, takich jak

BL100EKII/C320 – Sprzedaż wtryskarek, peryferii i form wtryskowych

Sprzedaż wtryskarek, wstawianie form, używane są pionowe maszyny, co umożliwia maszynie wykorzystanie grawitacji

BL1400EKII/C12000 – Wtryskarka

Niektóre maszyny pionowe również nie wymagają zamocowania formy. Istnieje wiele sposobów zamocowania narzędzi na płytach dociskowych, z których najczęściej są ręczne

BL3300EKII/C70000 – Wtryskarka

zaciski (obie połówki są przykręcone do płyt); jednakże zaciski hydrauliczne (kliny służące do trzymania narzędzia w miejscu) oraz zaciski magnetyczne.

BL2800EKII/C70000 – Wtryskarka

Magnetyczne i hydrauliczne zaciski są stosowane tam, gdzie wymagane są szybkie zmiany narzędzia.

BL1850EKII/C18500 – Wtryskarka

Osoba planująca formę wybiera, czy forma korzysta z systemu zimnowodnego lub systemu gorących kanałów, aby przenosić plastik z jednostki wtryskowej do wnęk.

BL2500EKII/C28000 – Wtryskarka

Cold runner to prosty kanał wyryty w formę. Tworzyw sztuczny, który wypełnia zimną bieżnię, chłodzi się, gdy część chłodzi się, a następnie wysuwa się z niej jako śluzę.

BL1600EKII/C15000 – Wtryskarka

System gorących kanałów jest bardziej skomplikowany, często przy użyciu nagrzewnic kasety, aby utrzymać plastik na gorących stronach podczas chłodzenia części.

BL650EKII/C4300 – Wtryskarka

Po wyjęciu części, plastik pozostający w gorącej prowadnicy jest wtryskiwany do następnej części.